Riga Ropax Terminal – moderns, videi draudzīgs terminālis, kas efektīvi apkalpos Rīgas pasažierus vienā no pilsētas trim transporta balsta mezgliem

Projekts ietver:

• publiski izmantojamu ūdensmalu

• jaunas komerctelpas

• radošās telpas

• plašākas mazumtirdzniecības iespējas

• modernu infrastruktūru pasažieru un ro-ro kravu apkalpošanai

• labiekārtotu publisko telpu

• papildu infrastruktūru kruīzu kuģu apkalpošanai, ar perspektīvu – izveidot kruīzu līnijas mājas ostu ar restorānu un kafejnīcu pieejamību apkaimes iedzīvotājiem, ar skaņas un gaisa piesārņojuma samazinājumu pilsētas centrā un drošas kustības nodrošināšanu

Jaunais Riga Ropax Terminal ietvers visu moderno, praktisko un vajadzīgo 21. gadsimta ceļotājiem un kravu pārvadātājiem. Ropax nodrošinās kvalitatīvas, mūsdienīgas publiskās, komerclietošanas un izklaides iespējas.

Teritorijas attīstība

Šajā 20 ha lielajā teritorijā paredzēta jaukta apbūve, lielu uzmanību un uzsvaru veltot publiskās telpas labiekārtojumam un cilvēkiem draudzīgas vides radīšanai, lai atdzīvinātu šo Rīgas pilsētas daļu, kas atrodas tieši Daugavas krastā.

Projekta attīstības ietvaros plānota Eksportostas dienvidu daļas attīstība, kas atrodas Rīgas vēsturiskā centra aizsardzības zonas robežā un veido 2/3 no kopējās teritorijas, tajā ietilpst EO-6 piestātne un Eksportostas ziemeļu daļu pie piestātnēm EO-7 un EO-8. 
 

Termināļa loma Rīgas pilsētas attīstībā

Ropax projekta centrālais objekts ir termināļa attīstība, kam līdztekus tiek paredzēta arī pieguļošo teritoriju un apkaimes kopējā izaugsme. Terminālis kalpos kā viens no tranzīta mezgliem pilsētā, savienojot Pētersalas-Andrejsalas apkaimi ar centru un pat Eiropu un pasauli. 

Projekts Rīgā radīs vienotu pasažieru infrastruktūru, uzlabojot gan pārvietošanos ikdienā no punkta uz punktu, gan arī palīdzēs ceļotājiem ātrāk un ērtāk ierasties Rīgā, to izzināt un atgriezties no ceļojuma savā mītnes zemē. 
 

Signālkarogi

R (Romeo)
Esmu saņēmis jūsu signālu
I (Indija)
Es mainu savu kursu pa kreisi
G (Golfs)
Es izvelku tīklus
A (Alfa)
Man aiz borta strādā ūdenslīdējs. Turieties malā no manis, ejiet ar mazu gaitu.