Jaunumi

Vai esi redzējis Riga RoPax Terminal vizualizācijas?

28.12.2022
Ieskaties galerijā, ja vēl neesi redzējis, kā varētu izskatīties jaunais ro-ro kravu un pasažieru terminālis. 

Ar jaunu pasažieru termināli ieguvēji būtu visi

06.12.2022
Sabiedriskajā telpā aizvien lielāku aktualitāti iegūst jautājums par jauna pasažieru termināļa nepieciešamību. Un tā arī ir, Rīgai jau sen ir nepieciešams jauns pasažieru un arī ro-ro (roll-on/ roll-off) terminālis. Iemesli ir neskaitāmi.  

Jūlija Bērziņa: Kā stiprināt ūdens transporta nozari Rīgā?

19.08.2022
Vai Rīgai ir nepieciešams jauns pasažieru un ro-ro kravu terminālis? Viennozīmīgi – jā. Ar jaunu termināli Rīgas centrā tiktu samazināta smago automašīnu kustība, samazināts gaisa piesārņojums un trokšņu līmenis, ostā varētu uzņemt lielāka izmēra kuģus. Rīga varētu kļūt par kruīza kuģu mājas ostu, piesaistot ne vien tūristus no visas pasaules, bet arīdzan radot jaunas darba vietas, nemaz nerunājot par neskaitāmiem ieguvumiem, ko sniegtu ro-ro kuģu piesaiste.

Jaunais Riga RoPax Terminal – iespēja Rīgai konkurēt ar lielākajām Eiropas pasažieru ostām

30.05.2022
Iecerēts, ka 2025. gadā Rīgas Eksportostas dienvidu daļā darbu uzsāks jauns pasažieru un ro-ro kravu terminālis “Riga RoPax Terminal”, kas ne vien atzīmētu Rīgu Eiropas kruīza ostu kartē, bet arīdzan nodrošinātu modernu un videi draudzīgu prāmju pasažieru apkalpošanu Rīgā un radītu jaunas iespējas ro-ro kravu segmenta attīstībā. Šodien, 27. maijā, tiekoties Rīgas Brīvostas pārvaldei, Rīgas domes, Satiksmes un Ekonomikas ministrijas pārstāvjiem, teritorijas plānošanas uzņēmumam “Metrum”, igauņu arhitektūras birojam “R-Konsult OU” un citiem nozarē un “RoPax” projektā iesaistītajiem, tika apspriesti turpmākie soļi jaunā Rīgas pasažieru termināļa projekta attīstībā.

Kas ir RoPax?

16.05.2022
Par to, kas ir RoPax, kur terminālis atradīsies un kā izskatīsies, stāsta Riga RoPax Terminal projekta vadītāja Jūlija Bērziņa.
1 / 3