Fakti par kruīzu, ko, iespējams, nezināji

11.05.2023

Kad sākas kruīza sezona?

Kruīza kuģu sezonas sākums ir atkarīgs no reģiona un izbraukšanas ostas. Kopumā kruīza kuģu sezona parasti sakrīt ar gada siltākajiem mēnešiem, kad laika apstākļi ir labvēlīgāki izbraucieniem.

Piemēram, Karību jūras reģionā kruīza sezonas kulminācija ilgst no decembra līdz aprīlim, savukārt Aļaskā – no maija līdz septembrim. Eiropā Vidusjūras sezona ilgst no aprīļa līdz oktobrim, savukārt Ziemeļeiropā no maija līdz septembrim. Lai iegūtu jaunāko informāciju par kruīzu grafikiem un pieejamību, vienmēr ir ieteicams sazināties ar konkrēto kruīza līniju vai ceļojumu aģentūru.

 

Kādas ir lielākās atšķirības starp pasažieru un kruīza kuģiem?

Mērķis. Pasažieru kuģi ir paredzēti galvenokārt pārvadājumiem, bet kruīza kuģi ir paredzēti atpūtai un brīvdienu pavadīšanai.

Maršruts. Pasažieru kuģi parasti kursē pa noteiktiem maršrutiem, pa ceļam apstājoties vairākās ostās. Turpretī kruīza kuģi bieži vien ievēro elastīgākus maršrutus, koncentrējoties uz izklaides pasākumiem, piemēram, izklaidi uz kuģa, ekskursijām krastā un citām atpūtas aktivitātēm.

Ilgums. Atkarībā no konkrētā maršruta pasažieru kuģi var kuģot īsos vai garos maršrutos. Savukārt kruīza kuģi parasti veic garākus maršrutus, kas ilgst vairākas dienas vai nedēļas.

Izmērs. Pasažieru kuģi var būt dažāda lieluma - no maziem prāmjiem līdz lieliem okeāna laineriem. Savukārt kruīza kuģi parasti ir lielāki un greznāki nekā pasažieru kuģi, un tajos ir tādas ērtības kā peldbaseini, spa, restorāni un teātri.

Naktsmītnes. Pasažieru kuģi parasti piedāvā vienkāršas kajītes vai kajītes, kurās pasažieri var atpūsties ceļojuma laikā. Savukārt kruīza kuģi piedāvā plašu naktsmītņu klāstu, sākot no budžeta ziņā draudzīgām iekšējām kajītēm un beidzot ar plašiem apartamentiem ar balkoniem un privātām ērtībām.

Pasažieriem. Pasažieru kuģi parasti pārvadā dažādus pasažierus, tostarp pasažierus, kas dodas uz darbu, ceļotājus un tūristus. Savukārt kruīza kuģi galvenokārt ir paredzēti atpūtniekiem un tūristiem, kas meklē luksusa ceļojumu pieredzi.

Rezumējot, lai gan pasažieru kuģiem un kruīza kuģiem var būt dažas līdzības, galvenā atšķirība ir to mērķis un specializācija. Pasažieru kuģi galvenokārt ir paredzēti pārvadājumiem, savukārt kruīza kuģi ir paredzēti atpūtai un izklaidei.

Atpakaļ